BIP

Nasz profil na Facebook'u

Platforma edukacyjna


Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku
ul. Partyzantów Kociewskich 51
83-221 Osiek

Dyrektor szkoły: mgr Jolanta Główczewska

Sekretariat
tel. (58) 582 12 60

Księgowość
tel./fax (58) 582 12 53

e-mail: zsp.osiek@wp.pl


WydarzeniaPodczas codziennych zmagań uczniów z kolejnym dniem życia szkoły zapisywane są nowe karty historii. Od zarania dziejów człowiek próbował uchwycić minione chwile w postaci malowideł, kamiennych tablic czy spisując je gęsim piórem na pergaminie.
Archiwa szkoły z biegiem czasu zaczynają się wypełniać, a najlepszym systemem gromadzenia, archiwizowania i prezentowania informacji jest nasza strona internetowa. Aby najskuteczniej utrwalać minione wydarzenia ważne dla działalności, funkcjonowania i życia szkoły, zbieramy i prezentujemy je w dziale "Wydarzenia" - dostępne dla wszystkich.

Dodano dnia 2015-04-23 o godzinie 08:14

Międzyszkolny konkurs matematyczny dla klas II i III
„Lubichowskie zmagania z matematyką 2015”

W dniu 14 kwietnia 2015 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie matematycznym pt. „Lubichowskie zmagania z matematyką 2015”.
  • z klasy drugiej: Adrianna Sprada
  • z klasy trzeciej : Jan Główczewski

Adrianna Sprada zajęła w tym konkursie trzecie miejsce. Otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali również dyplomy i upominki.

Uczestników konkursu oraz opiekunów przyjęto bardzo serdecznie oraz przygotowano dla nas słodki poczęstunek. Uczniowie z kółka teatralnego zaprezentowali przedstawienie pt: „Kłótnia liczb”. Organizatorzy przygotowali również podziękowania i kwiaty dla nauczycieli.

Joanna Konkel - Szumała

Dodano dnia 2015-04-14 o godzinie 11:39

Opiekujemy się bezdomnymi pieskami

   Samorząd Uczniowski Gimnazjum objął opieką dwa bezdomne psy z terenu naszej gminy. W marcu przeprowadziliśmy pierwszą zbiórkę karmy oraz symbolicznych złotówek na jej zakup. Przed świętami członkowie Zarządu SU wraz z opiekunem odwiedzili naszych podopiecznych i dostarczyli zakupione pożywienie. Zarówno pies jak i suka (z dwoma maleństwami) potraktowali nas wyjątkowo przyjaźnie, co widać na zdjęciach.

   W tym miesiącu również będziemy zbierać karmę dla naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą, aby tym razem odwiedzili psiaki wszyscy zainteresowani uczniowie.

Elżbieta Lipke

Dodano dnia 2015-03-30 o godzinie 12:53

Wojewódzki Konkurs Recytatorski

Dnia 6 marca 2015r. w Zespole Szkół Publicznych w Osieku odbył się szkolny etap XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Prezentowali po dwa utwory poetyckie polskich autorów.

Komisja w składzie:
  • Ewa Ossowska (przedstawiciel Biblioteki Gminnej)
  • Elżbieta Walisiak
  • Elżbieta Lipke

Po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników i dłuuuugiej naradzie zdecydowała przyznać w kategorii młodszej młodzieży (klasy IV-VI):
  • I miejsce - Indze Lewińskiej (kl. VI) oraz Mikołajowi Piór (kl. V)
  • III – Katarzynie Brzóska (kl.V)

W kategorii gimnazjalistów:
  • I miejsce zajęła Julia Lipke (kl. IIIa)
  • II – Monika Cybula (kl. IIIb)
  • III – Szymon Mania (kl. II) oraz Marta Szuta (kl. I)


Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca awansowali do etapu rejonowego.

Biblioteka Gminna doceniła wszystkich uczestników, sponsorując nagrody książkowe. DZIĘKUJEMY!

We wtorek 24 marca, w Skórczu, odbył się etap rejonowy konkursu. Obejmował swoim zasięgiem: Skórcz, Pączewo, Barłożno, Mirotki, Smętowo Graniczne, Kamionkę, Lalkowy, Kopytkowo, Kościelną Janię oraz Osiek.
Recytatorów oceniała 3-osobowa komisja z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Po wysłuchaniu prawie 30 uczestników i długotrwałych uzgodnieniach przedstawiono wyniki zmagań. Ku naszej radości uczniowie z Osieka znaleźli się w gronie laureatów.

W klasach IV-VI – I miejsce zajął Mikołaj Piór, a miejsce III - Inga Lewińska, natomiast Julia Lipke zwyciężyła wśród gimnazjalistów.
Mikołaj i Julia zostali zaproszeni na powiatowy koncert laureatów do Starogardu Gdańskiego, gdzie spotkają się ze zwycięzcami z innych rejonów.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki!

Elżbieta Lipke

Dodano dnia 2015-03-30 o godzinie 12:42

Zielone ogródki w kl. I – III

Klasy młodsze powitały wiosnę w swoich salach zielonymi ogródkami. Dzieci siały w doniczkach i miseczkach żyto i rzeżuchę oraz inne nasiona.
Sadziły też cebulki kwiatowe oraz cebulki na szczypiorek. Teraz codziennie obserwują, czego potrzebują roślinki i jak rosną.
Smakują także już wyrośnięty szczypiorek i rzeżuchę.

1
...
z