BIP

Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku
ul. Partyzantów Kociewskich 51
83-221 Osiek

Dyrektor szkoły: mgr Jolanta Główczewska

Sekretariat
tel. (58) 582 12 60

Księgowość
tel./fax (58) 582 12 53

e-mail: zsp.osiek@wp.plRozstrzygnięcie szkolnego konkursu geograficznego:
„Znam mapę świata"


Cele konkursu:
  • Poszerzanie wiedzy geograficznej
  • Poznanie jak największej ilości obiektów geograficznych i rozpoznawanie ich na mapie świata i kontynentów
  • Stworzenie uczniom warunków do wykazania się swoją wiedzą, zainteresowaniami.
Konkurs przeznaczony był dla klas 5-8. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 32 uczniów. W drugim 10 uczniów. Zadaniami konkursowymi było zaznaczenie na mapie świata jak najwięcej państw wraz ze stolicami oraz wpisanie nazw podanych flag. Uczniowie wykazali się bardzo obszerną wiedzą. Zdobywcy pierwszych 5 miejsc zaznaczyli poprawnie znacznie ponad połowę mapy świata. Natomiast zdobywcy pierwszych 3 miejsc mogą się pochwalić zaznaczeniem na mapie prawie wszystkich państw. Na szczególną pochwałę i wielkie brawa zasługuje zdobywca pierwszego miejsca, który zaznaczył na mapie świata z dokładnością 99% wszystkie państwa. Dziekuję wszystkim uczniom za udział w konkursie. Oto lista zwycięzców:
I miejsce- Wiktor Kukieła kl.6
II miejsce Łukasz Cherek kl.8a
III miejsce Jan Kosecki kl.8a
IV miejsce Igor Trepkowski kl.6
V miejsce Mikołaj Łuczak kl.6
Wielkie brawa dla wszystkich uczestników. Dziękuje bardzo!
Sylwia EggertJasełka


Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję. Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów klasy IV i VI pod opieką p. D. Nowogródzkiej- Cherek i p. E. Walisiak. Oprócz głównych bohaterów – Maryi, Józefa i Jezusa, którzy znaleźli schronienie w stajence - pojawili się aniołowie, pasterze, dzieci z darami, trzej królowie oraz inni. O oprawę muzyczną czwartkowej uroczystości zadbała p. W. Jasińska, dzięki czemu występy przeplatane były kolędami i pastorałkami. Zarówno przedstawienie, jak i piękny śpiew pastorałek uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla zaproszonych uczniów i nauczycieli.
D. Nowogródzka- Cherek
Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej


23 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. W konkursie wzięły udział 22 osoby. Celem konkursu było:
  • Popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej.
  • Kształtowanie postaw patriotycznych.
  • Upowszechnianie kultury żywego słowa.
  • Budzenie i rozwijanie zdolności recytatorskich.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 4-6 oraz kl. 7-8. Każdy uczestnik konkursu przygotował do recytacji wiersz o tematyce patriotycznej. Dobór repertuaru był bardzo interesujący. Można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów wielu polskich poetów: M. Konopnickiej, T. Kubiaka, J. Lechonia, A. Słonimskiego, I. Krasickiego, W. Szymborskiej, W. Bełzy.
Po przesłuchaniu 22 uczestników komisja w składzie p. Elżbieta Walisiak, p. D. Nowogródzka- Cherek i p. M. Czajka postanowiła przyznać następujące miejsca:
Kategoria: kl. 4-6
I miejsce - Ignacy Brzoska z kl. 6
II miejsce – Igor Trepkowski z kl. 6
III miejsce – Magdalena Ossowska i Aleksander Brzóska z kl. 4
Wyróżnienia: Hubert Bunikowski z kl. 5, Wiktoria Demska z kl. 5 i Oliwia Komor z kl. 4
Kategoria: kl. 7-8
I miejsce – Błażej Torbicki z kl.7
II miejsce- Oliwia Dolna z kl. 8a
III miejsce- Łukasz Cherek z kl.8a
Wyróżnienia: Jan Kosecki z kl. 8a, Filip Kolaska z kl. 8a i Zuzanna Brzoska z kl. 6
Zwycięzcom gratulujemy!
Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Wizyta w Centrum Kultury - Teatr w Grudziądzu


29 listopada 2022 roku uczniowie klas 4-8 naszej szkoły udali się do Centrum Kultury- Teatr w Grudziądzu na spektakl pt. „Opowieść wigilijna" na podstawie książki Charlesa Dickensa. Reżyser przedstawienia Zbigniew Kulwicki uważnie wpatruje się w psychologiczny portret Scroge`a głównego bohatera, który skupia w sobie cały katalog ludzkich wad i który ostatecznie zmienia się pod wpływem wizyt duchów, zaczyna rozumieć, że źle traktował innych ludzi.
Spektakl dostarczył nam wielu wspaniałych emocji.
Iwona Buławska
Narodowe Święto Niepodległości


Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia związana z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.
Uczniowie podczas apelu przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne i postacie z tamtego okresu. Cały apel przeplatany był pieśniami oraz wierszami patriotycznymi w wykonaniu uczniów klasy 6, oraz uczennicy klasy 2.
Uroczystość przygotowała pani Wioleta Jasińska i Donata Glaza.
Konkurs Pieśni Religijnej


Dnia 26.10.2022 r. w świetlicy szkolnej rozpoczął się konkurs pieśni religijnej. Brało w nim udział 19 uczniów naszej szkoły z klas I- IV. W komsji zasiedli: Anna Świadek, Stanisław Wentowski, Marek Wrzałkowski. Oceniano dobór pieśni, walory głosowe uczestników, umiejętność utrzymania linii melodycznej, prezencję na scenie. Wyniki:
I miejsce : Magdalena Ossowska kl. IV
II miejsce: Paulina Pelowska kl. IV
III miejsce: Lidia Mitręga kl. III i Jacek Sobczak kl. IV
Wyróżnienia:
Jan Owczarek kl. I , Lena Kukieła kl. II, Mateusz Ciarkowski kl. III, Kacper Grabowski kl. III, Kornelia Chyła kl. III, Amelia Wałdoch kl. IV, Wiesława Walędzik kl. IV

Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody, pozostali – dyplomy. Trudno było wyłonić zwycięzców. Wszyscy ładnie prezentowali się na scenie i umieli korzystać z mikrofonu. Zabawa była przednia. Liczymy na liczny udział w kolejnych konkursach.

Organizatorzy: A. Świadek, S. WentowskiŚlubowanie


„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” 

W dniu 21 października 2022 odbyło się w naszej szkole ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci z klasy pierwszej. W uroczystości uczestniczyli uczniowie kl. I i II, rodzice oraz bliscy pierwszoklasistów. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Jolanta Główczewska oraz wychowawczyni kl. I pani Danuta Dąbrowska.
Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klasy pierwszej najpierw przedstawili program artystyczny. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Osieku.
Obecni na uroczystości uczniowie klasy drugiej życzyli swoim młodszym kolegom sukcesów w nauce, wielu kolegów i uśmiechu na co dzień. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie oraz poczęstunek.
To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.Próbna ewakuacja w naszej szkole


W dniu dzisiejszym (19.10. br.) odbyła się próbna ewakuacja w naszej szkole.

Po sygnale dźwiękowym w postaci - 3 długich dzwonków uczniowie wraz z nauczycielami oraz pracownikami opuścili budynki szkolne i udali się na miejsce zbiórki czyli boisko szkolne. Nauczyciele na podstawie frekwencji przekazali p. Dyrektor Jolancie Główczewskiej prowadzącej akcję ewakuacyjną informacje dotyczące stanu liczebności klas.

Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkich uczniów, a także innych osób, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Sekretarz szkoły sprawdził budynek szkoły, czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w trakcie ewakuacji.

Uczestnicy podczas akcji wykazali się opanowaniem, szybkością i zwinnością w opuszczeniu terenu zagrożenia. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują wszelkie środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki.

Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.14 października - Dzień Edukacji Narodowej


Z okazji DEN wszyscy uczniowie, pracownicy i zaproszeni goście mogli wysłuchać koncertu życzeń przygotowanego przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas ósmych złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi szkolnej. Były słowa przeprosin „za wszelkie kłopoty, głupie żarty i psoty”, były też podziękowania „za opiekę, życzliwe słowo i wszelkie starania…”

Były też życzenia pięknie wyśpiewane przez uczniów klasy szóstej oraz Lenkę Kukieła z klasy II i Oliwię Komor z klasy IV.

Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące: dużo zdrowia, cierpliwości i wytrwałości!

Iwona Buławska, Artur Fankidejski, Wioletta JasińskaDzień Chłopaka


Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunem zorganizowali dyskotekę szkolną. Uczniowie bawili się przy muzyce i brali udział w konkursach. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, świetne humory oraz wielką energię.


Dzień w piżamie


Z okazji Dnia Dziewczyny 11.10. 2022r. - ogłosiliśmy "Dniem w piżamie". Każdy uczestnik mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjecia oraz zdobyć nagrody niespodzianki. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.