BIP

Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku
ul. Partyzantów Kociewskich 51
83-221 Osiek

Dyrektor szkoły: mgr Jolanta Główczewska

Sekretariat
tel. (58) 582 12 60

Księgowość
tel./fax (58) 582 12 53

e-mail: zsp.osiek@wp.plDzień 11 listopada 1918


Dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków. Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach, 8 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły włączając się w ogólnopolską akację #SzkołaDoHymnu o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewali Hymny Państwowy w asyście pocztu sztandarowego.
Następnie uczniowie klasy VIII oraz VIb zaprezentowali program artystyczny, który przypomniał wszystkim o ważnych wydarzeniach historycznych w dziejach naszego narodu. Zgromadzeni na sali z zainteresowaniem obejrzeli, krótkie filmy obrazujące tworzenie państwa Polskiego w latach 1918-1922.
Do występów przygotowała uczniów p. D. Glaza.
Akademię uświetnił szkolny zespół śpiewający pod muzycznym kierownictwem p. W. Jasińskiej, który zaprezentował kilka pieśni patriotycznych takich jak „Uwierz Polsko”, „Miejcie nadzieję”, „Dziś idę walczyć- Mamo!”, „Legiony”, „Śpiewka 1920” czy „Niepodległa, niepokorna”.
Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii, hołdem dla wszystkich Polaków, którzy oddali życie w imię niepodległości naszego państwa, oddaniem szacunku symbolom narodowym oraz wyrażeniem swojej miłość do Ojczyzny i dumy z tego, że jest się Polakiem.

D. Glaza„Szkoła pamięta”


W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w naszej gminie, posprzątali bezimienne groby i zapalili znicze. Przygotowali również gazetkę poświęconą tym, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
Ślubowanie klasy pierwszej


28.10.2019 r. w remizie OSP dzieci z klasy pierwszej zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Pani dyrektor rozpoczęła całą uroczystość. Potem wystąpiła klasa pierwsza. Dzieci pokazały, czego do tej pory zdążyły się już nauczyć. Recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, rozwiązywały przeróżne zadania. Następnie ślubowały pilnie się uczyć i pomagać sobie wzajemnie, tak aby w szkole zawsze była miła atmosfera. Pani dyrektor pasowała każde dziecko wielkim ołówkiem na znak, że teraz już będzie uczniem. Dzieci z klasy drugiej powitały pierwszaków ciekawym występem. Potem każdy pierwszak otrzymał dyplom, medal i wielki rożek z prezentami. Nadszedł czas na poczęstunek, a później na zabawę. Rodzice dzielnie brali udział w konkursach razem ze swoimi pociechami. Długo jeszcze tańczyliśmy w takt piosenek przygotowanych przez DJ Mielski, który kiedyś także był uczniem naszej szkoły. Pierwszakom życzymy samych sukcesów i równie owocnych, szkolnych dni jak dzień PASOWANIA NA UCZNIA.

Anna ŚwiadekŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia


4 października uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Świat już po raz dziewiąty promował to matematyczne zagadnienie. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauki matematyki. W poprzednim roku w akcji brało udział ponad 550 000 uczestników m.in. z Polski, USA, Chorwacji, Rumunii, Kolumbii, Rosji, Litwy, Urugwaju, Arabii Saudyjskiej, Włoch.

Przygotowania do wielkiego dnia trwały cały tydzień. Od poniedziałku 30 września do czwartku 3 października uczniowie przypominali i utrwalali sobie tabliczkę mnożenia. Przygotowali również plakaty, które zostały zaprezentowane w szkolnej świetlicy. Dodatkowo specjalnie utworzone Patrole Egzaminacyjne przepytywały chętne dzieci i młodzież.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia dostarczyły uczniom wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. W tym dniu powołane Komisje Egzaminacyjne przeprowadziły egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 pytań, otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Komisje składały się z uczniów klas czwartych i piątych oraz nauczycieli. Tego dnia odbył się także konkurs międzyklasowy, w którym liczyły się spostrzegawczość, skoczność, refleks, umiejętność współpracy i oczywiście znajomość tabliczki mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Publicznej Szkole Podstawowej w Osieku nie byłby tak słodki i atrakcyjny, gdyby nie życzliwość przedsiębiorców i instytucji naszej gminy. Dziękujemy bardzo Bankowi Spółdzielczemu, Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, Środowiskowemu Domu Samopomocy, pani Sylwii Kropisz, pani Emilii Pakmur, państwu Lechowi i Bogumile Andrykowskim, pani Małgorzacie Sójka, panu Antoniemu Rosiak oraz panu Grzegorzowi Ćwiklińskiemu. (zdjęcia na naszym profilu FB)

To była miła i pożyteczna zabawa :)Sprzątanie Świata


20.09.2019 r. klasa I- wsza wybrała się na ,, Sprzątanie Świata”. Obeszliśmy całe szkolne boisko, które wydawało się czyste, a jednak czujne oczy dzieci zaobserwowały śmieci. Uzbieraliśmy ich cały worek. Potem bawiliśmy się na placu przed szkołą, a kiedy dzieci zgłodniały udaliśmy się do restauracji ,,Wczasowa”, aby tam cieszyć się posiłkiem zasponsorowanym przez Państwa Chyła. Frytki znikały w ustach dzieci z prędkością światła ;) Posileni udaliśmy się na boisko gminne, aby tam rozegrać prawdziwy mecz. Chłopcy na dziewczynki. Gra była zacięta, a wygrali chłopcy. Po krótkiej przerwie dzieci wymieniały się doświadczeniami w jaki sposób najlepiej strzelić gola. Robiły też doświadczenia, z których jasno wynikało, że zwykła ,,reklamówka’’ może niekiedy być flagą, ale potrzebny jest do tego patyk i wiatr. Do szkoły wracaliśmy ulicą Kwiatową po drodze obserwując kolorowe i zadbane ogródki. Na drutach elektrycznych zbierały się do odlotu jaskółki, które przypomniały nam o zmieniających się porach roku. (więcej zdjęć na naszym profilu FB)Anna Świadek