BIP

Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku
ul. Partyzantów Kociewskich 51
83-221 Osiek

Dyrektor szkoły: mgr Jolanta Główczewska

Sekretariat
tel. (58) 582 12 60

Księgowość
tel./fax (58) 582 12 53

e-mail: zsp.osiek@wp.plDzień Ziemi


Dzień Ziemi obchodzony jest co roku na wiosnę 22 kwietnia. Celem akcji jest uświadomienie jak ważna jest ochrona środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych. W tym roku Dzień Ziemi połączyliśmy z akcją: „#SprzątamyDlaPolski”. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wyszli na ulice Osieka, aby posprzątać okolicę. Śmieci zbieraliśmy nie tylko na terenie miejscowości, ale także nad jeziorami i na boisku gminnym. Była to wspólna lekcja poszanowania środowiska.Ślubowanie klasy pierwszej


Dnia 29 października 2021 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej. Wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców powitała pani dyrektor Jolanta Główczewska.
Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swój program artystyczny. Swoim występem udowodnili, że są gotowi na oficjalne przyjęcie do grona społeczności uczniowskiej. Później nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia . Kolorowym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała pani dyrektor szkoły. Następnie wystąpiła klasa II, która przywitała młodszych kolegów i udzieliła im kilku rad, jak należy zachowywać się w szkole.
Na wszystkich pierwszoklasistów czekały niespodzianki: prezenty od rodziców, klasy II oraz pamiątkowe dyplomy i wspólna fotografia.
Serdecznie gratulujemy naszym pierwszoklasistom i życzymy dużo sukcesów w nauce.

wychowawca klasy
Marzenna Brzeska


Wizyta Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyna


27 września z odwiedzinami do naszej szkoły przybył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Jego Ekscelencja spotkał się z uczniami naszej szkoły i Dyrekcją.
Pan Stanisław Wentowski z tej okazji przygotował katechezę pt.: „Błogosławieni”, a dzieci klas 5 i 6 pod nadzorem Pani Wioletty Jasińskiej odśpiewały przepiękne pieśni.
Uczniowie klas 3 i 2 wykonali piękne laurki, które ks. Biskup podziwiał z uznaniem i wdzięcznością, serdecznie za wszystkie dziękując.
Na koniec udzielił błogosławieństwa Bożego wszystkim zgromadzonym i społeczności całej szkoły. Wizyta księdza Biskupa z pewnością na długo pozostanie w sercach wszystkich obecnych. Dziękujemy za tę wizytę.

Dzień Edukacji Narodowej


Szanowni Państwo!
W imieniu uczniów naszej szkoły przesyłamy Państwu wiadomość: "W tym szczególnym dniu pragniemy złożyć serdeczne życzenia: życzymy dużo zdrowia, szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów! Dziękujemy za trudną pracę z nami i okazane serce. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Osieku" Zachęcamy również do obejrzenia krótkiej prezentacji:


film >>>

Iwona Buławska i Artur Fankidejski

SPRZĄTANIE ŚWIATA I ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


W dniu 17 września 2021 r. w naszej szkole odbyło się Sprzątanie Świata. Uczniowie klasy pierwszej i drugiej sprzątali boisko i plac szkolny. Oprócz sprzątania, zostało zorganizowane Święto pieczonego ziemniaka. Wszystkie dzieci były zadowolone z poczęstunku.


Wychowawczynie klasy I i II

NARODOWE CZYTANIE 2021


W dniu 17 września 2021 r. uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji pt.: ,,NARODOWE CZYTANIE 2021". W kraju odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania już 4 września 2021 roku. Tegoroczna lektura to dramat ,,Moralność pani Dulskiej", autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Patronatem tej akcji była para prezydencka.


J. Konkel - Szumała