BIP

Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku
ul. Partyzantów Kociewskich 51
83-221 Osiek

Dyrektor szkoły: mgr Jolanta Główczewska

Sekretariat
tel. (58) 582 12 60

Księgowość
tel./fax (58) 582 12 53

e-mail: zsp.osiek@wp.plKatarzyna Brzóska


Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie przyznania w roku szkolnym 2018/2019 form pomocy w ramach przedsięwzięcia pomocowego „Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego i Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach pomocy stypendialnej realizowanej poprzez projekty pozakonkursowe” współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 -2020, Poddziałanie 3.2.2.

Z przyjemnością informujemy, że wśród stypendystów znalazła się nasza uczennica - Katarzyna Brzóska z klasy trzeciej gimnazjum. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w dniu 17 grudnia 2018 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Serdecznie gratulujemy naszej stypendystce!!!

Jolanta Główczewska
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH


W czwartek 25 października 2018r. odbyła się uroczystość pasowania na uczniów dzieci z klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Jolanty Główczewskiej, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez dzieci z klasy drugiej pod czujnym okiem pani Marzenny Brzeskiej. Drugoklasiści zapewnili młodszych kolegów, że nasza szkoła to nie tylko miejsce, w którym będą się uczyć, ale również rozwijać zainteresowania i odkrywać talenty. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dopełnieniem uroczystości była wspólna zabawa. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Uroczystość nie odbyłaby się jednak bez rodziców, którzy licznie pomagali w jej przygotowaniu.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Danuta Dąbrowska

DLA NIEPODLEGŁEJ


* W ramach obchodów 100 – lecia Niepodległej uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wyjechali we wrześniu do kina w Grudziądzu. Obejrzeli tam filmową adaptację książki Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”. Ekranizacja przybliżyła im postacie polskich lotników z legendarnego dywizjonu, którzy brali udział w bitwie powietrznej o Anglię. Młodzież była pod dużym wrażeniem zarówno filmu jak i ukazanej w nim bohaterskiej postawy Polaków. Członkowie dywizjonu, ich odwaga, umiejętności, zaangażowanie i patriotyzm to dobry wzór do naśladowania dla współczesnych nastolatków. Dodać należy, że sala kinowa pełna była młodych ludzi, z nasi uczniowie, jak zwykle, wyróżniali się właściwym zachowaniem i kulturą osobistą.

więcej >>>    

Sprzątanie świata


Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata – Polska”. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Nasi uczniowie, w piątek 21 września, wybrali się wraz nauczycielami w teren, aby uprzątnąć śmieci znajdujące się w najbliższej okolicy. Bardzo serdecznie im dziękujemy!!!