BIP

Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku
ul. Partyzantów Kociewskich 51
83-221 Osiek

Dyrektor szkoły: mgr Jolanta Główczewska

Sekretariat
tel. (58) 582 12 60

Księgowość
tel./fax (58) 582 12 53

e-mail: zsp.osiek@wp.pl


Ślubowanie klasy pierwszej


Dnia 27 października 2017 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Kociewskich w Osieku. Wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców powitała pani dyrektor Jolanta Główczewska.

Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swój program artystyczny. Dzieci śpiewały i recytowały wiersze związane ze szkołą i bezpieczeństwem, a rodzice nagrodzili ich występ gromkimi brawami. Swoim występem udowodnili, że są gotowi na oficjalne przyjęcie do grona społeczności uczniowskiej.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły pierwszaki przystąpiły do uroczystego ślubowania. Ślubowali sumiennie wypełniać swoje uczniowskie obowiązki, przynosić dumę rodzicom i nauczycielom oraz ślubowali, że wyrosną na dobrych Polaków.

Następnie pani dyrektor przy pomocy symbolicznego ołówka dokonała uroczystego pasowania na ucznia naszej szkoły. Później wystąpiła klasa II, która przywitała młodszych kolegów i udzieliła im kilku rad, jak należy zachowywać się w szkole.

Na wszystkich pierwszoklasistów czekały niespodzianki: prezenty od rodziców, klasy II oraz pamiątkowe dyplomy i wspólna fotografia.

Ślubowanie zakończyło się poczęstunkiem, wspólną zabawą i konkursami przy muzyce.

Gratulujemy i życzymy naszym pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy!

Marzenna Brzeska


KONKURS PLASTYCZNY PT. „JESIEŃ”


W październiku dla uczniów klas I – III i ich rodziców
został zorganizowany konkurs plastyczny pt. ,,Jesień”.

Oto wyniki konkursu:
Kl. I:
1. Wiktor Kukieła z mamą
2. Ignacy Brzoska z tatą
3. Zuzanna Brzoska z mamą

Wyróżnienia:
1. Amelia Leśniak z mamą
2. Julia Leśniak z mamą
3. Maciej Mazurkiewicz z tatą

Kl. II:
1. Amelia Mańkowska z mamą
2. Błażej Torbicki z mamą
3. Błażej Cieślowski z mamą

Kl. III a:
1. Filip Kolaska z mamą
2. Jakub Rzoska z mamą
3. Oliwia Graban z mamą

Wyróżnienia:
1. Julia Szuta z mamą
2. Krzysztof Gniewkowski z mamą i tatą

Kl. III b:
1. Marysia Motykowska z mamą
2. Weronika Krawczyk z mamą
3. Jakub Szyplewski z mamą

Gratulujemy!
Wychowawczynie klas I - III

Samorząd Uczniowski


SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OSIEKU 2017/2018

Opiekunowie - Magdalena Czajka i Katarzyna Eggert
Przewodniczący - Dominik Folga
Zastępca - Oliwia Bedla
Skarbnik - Dawid Dubiela
Pomocnicy - Zofia Moch, Oliwia Jaśkowska, Bartosz Karpiński

TWORZYMY POLE NADZIEI W NASZEJ SZKOLE

POLA NADZIEI to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Symbolem PÓL NADZIEI jest żonkil, który w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli” Władysława Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.

W odpowiedzi na prośbę Stowarzyszenia „Można Inaczej” z siedzibą w Starogardzie Gdańskim Samorząd Uczniowski naszej szkoły za zgodą organu prowadzącego przystąpił do tej ważnej akcji.

17 października 2017 r. w godz. 10:00 - 12:00 obsadzimy pas ziemi przy szkole setką cebulek żonkili.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Magdalena Czajka i Katarzyna Eggert


Sprzątania Świata


15.09.2017 roku nasza szkoła przystąpiła do akcji „Sprzątania Świata”. Uczniowie wraz z nauczycielami przeczesywali teren gminy w poszukiwaniu śmieci we wcześniej ustalonych miejscach: terenach przyszkolnych, przyleśnych i w lasach. Zanim uczniowie udali się w teren, we wszystkich klasach przeprowadzono pogadanki na temat ochrony środowiska i ekologii i celowości przeprowadzania tego typu Akcji. Osobom uczestniczącym w Akcji rozdano worki na śmieci oraz jednorazowe rękawice - materiały te zostały przekazane Urzędowi Gminy Osiek przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim.

Również nasze przedszkolaki wzięły udział w Światowym Dniu Sprzątania Świata. Dzieci poznały zasady segregowania odpadów, a następnie ruszyły na przedszkolny plac zabaw, aby uprzątnąć go ze śmieci. Nasze 6-latki udały się do pobliskiego lasu i tam uprzątnęły znalezione śmieci. Na zakończenie dzieci zjadły ciepły posiłek. Dziękujemy rodzicom za pyszne smakołyki.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18


W dniu 4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, głos zabrała p. dyrektor Jolanta Główczewska. Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych gości, rodziców, przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi, życząc wszystkim wiary we własne możliwości, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości w walce o tożsamość i marzenia dzieci. Życzyła, aby rok ten upłynął na spełnianiu marzeń, a każda mała porażka była fundamentem przyszłego  sukcesu. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu przedstawiła podstawowe kierunki pracy szkoły, a także wspomniała o projektach realizowanych na terenie szkoły „Gmina Osiek rozwija skrzydła edukacji” oraz „Bystre przedszkolaki”, współfinansowanych ze Środków Unii Europejskiej, oraz o przeprowadzonych remontach w okresie wakacyjnym i zakupionych pomocach dydaktycznych.