BIP

Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku
ul. Partyzantów Kociewskich 51
83-221 Osiek

Dyrektor szkoły: mgr Jolanta Główczewska

Sekretariat
tel. (58) 582 12 60

Księgowość
tel./fax (58) 582 12 53

e-mail: zsp.osiek@wp.plEgzaminy próbne


W dniu dzisiejszym tj. 17 marca 2021r., uczniowie klasy 8 naszej szkoły przystąpili do próbnych egzaminów ósmoklasisty organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Egzaminy potrwają trzy dni. Uczniowie rozpoczęli od egzaminu z języka polskiego. Jutro pisać będą matematykę, a w piątek test z języka angielskiego. Egzaminy są przeprowadzane stacjonarnie w szkole, w reżimie sanitarnym.Szkoła do hymnu!!!


Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu” miała nieco odmienny charakter. Uczniowie i nauczyciele śpiewali hymn przede wszystkim w sposób wirtualny, łącząc się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów. Ponad 16 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz 134 placówki polonijne wzięły udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele z całego kraju odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Do akcji dołączyła również nasza szkoła.

Pasowanie na ucznia


Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością każde dziecko czeka na spotkanie ze szkołą, z nowymi przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem.

Uroczyste włączenie naszych pierwszoklasistów do społeczności szkolnej nastąpiło w dniu 6 listopada 2020r. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, zaśpiewali piosenki i otrzymali drobne prezenty.„Dzisiaj w szkole wesoła nowina,
ślubowanie pierwszych klas.
Dzień się miło od rana zaczyna,
wszyscy dziś witają nas”.