BIP

Nasz profil na Facebook'u

Platforma edukacyjna


Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku
ul. Partyzantów Kociewskich 51
83-221 Osiek

Dyrektor szkoły: mgr Jolanta Główczewska

Sekretariat
tel. (58) 582 12 60

Księgowość
tel./fax (58) 582 12 53

e-mail: zsp.osiek@wp.pl


WydarzeniaPodczas codziennych zmagań uczniów z kolejnym dniem życia szkoły zapisywane są nowe karty historii. Od zarania dziejów człowiek próbował uchwycić minione chwile w postaci malowideł, kamiennych tablic czy spisując je gęsim piórem na pergaminie.
Archiwa szkoły z biegiem czasu zaczynają się wypełniać, a najlepszym systemem gromadzenia, archiwizowania i prezentowania informacji jest nasza strona internetowa. Aby najskuteczniej utrwalać minione wydarzenia ważne dla działalności, funkcjonowania i życia szkoły, zbieramy i prezentujemy je w dziale "Wydarzenia" - dostępne dla wszystkich.

Dodano dnia 2014-11-03 o godzinie 09:06

Dzień Edukacji Narodowej 2014r.

Dnia 13 października 2014 r. odbyła się w remizie ZSP w Osieku akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Apel przygotowały Panie: Elżbieta Lipke i Magdalena Czajka oraz uczniowie szkoły w Osieku. Chór do występu przygotowała Pani Aleksandra Kaczyńska. Na przedstawienie zostali zaproszeni wszyscy byli oraz aktualni pracownicy szkoły oraz uczniowie.
Około godziny 13:00 sala była zapełniona uczniami i pracownikami szkoły. Kiedy tłum ucichł, uczennica przywitała gości i zapowiedziała występ. Następnie na scenę po kolei wchodzili chłopacy z klas III, II gimnazjum oraz V podstawówki. Każdy z nich opowiadał małą część historii polskiego szkolnictwa w rytmie rapu. Kiedy skończyli, cała sala rozbrzmiała gromkimi brawami.
Kolejnym etapem apelu była rada uczniowska. Grupka uczniów usiadła przy stole umiejscowionym przed sceną i rozmawiała o tym, co najlepiej zmienić w szkole. Ich dialogi wywoływały rozbawienie zgromadzonych.
Później na zmianę można było usłyszeć wiersze recytowane przez któregoś uczestnika akademii i piosenki w wykonaniu chóru. Pierwszy utwór to „Biegnij przed siebie” Ani Wyszkoni. W drugiej przedstawionej piosence używany był podkład „Mój przyjacielu” Krzysztofa Krawczyka. Tekst został zmieniony – dostosowany tematycznie.
Kiedy utwór się skończył, po raz kolejny głos zabrała uczennica, która serdecznie wszystkim podziękowała za przybycie. Na koniec wszyscy występujący uczniowie, z własnej inicjatywy, zaśpiewali tradycyjne „Sto lat”.
Gdy inscenizacja się skończyła, głos zabrała pani dyrektor. Podziękowała za przygotowanie przedstawienia. Następnie wręczyła wyróżnienia dla nauczycieli.
Myślę, że akademia została bardzo pozytywnie przyjęta. Widzom bardzo podobała się rap, który był oryginalnym pomysłem, ale również inne zabawne momenty przedstawienia. Pomysł na uczczenie tak ważnego święta w taki sposób, to strzał w dziesiątkę.


Julia Lipke

Dodano dnia 2014-10-28 o godzinie 11:35

Konkurs plastyczny dla klas I – III pt. „Pani Jesień”

W październiku został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny dla klas I – III pt. „Pani Jesień”. W dniu 21 października 2014 r. uczniowie, których prace były najładniej wykonane, zostali nagrodzeni i otrzymali dyplomy. Dyplomy wręczała pani wicedyrektor Donata Glaza.
Prace nagrodzonych uczniów zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej.

Oto wyniki konkursu plastycznego dla klas I – III pt. „Pani Jesień”:

Kl. I b
 1. Magda Guss
 2. Gracjan Chabowski
 3. Błażej Świrgoń

Kl. I a
 1. Zosia Skalska
 2. Magda Cherek Wiktoria Eggert, Julia Kowalska

Kl. II
 1. Oliwia Myk
 2. Oliwia Jaśkowska
 3. Wiktor Gibas, Konrad Kolaska

Kl. III
 1. Natalia Graban
 2. Norbert Kosieniak
 3. Agnieszka Sprada

Gratulacje!


J. Konkel – Szumała, I. Bobkowska
D. Dąbrowska, M. Brzeska

Dodano dnia 2014-10-13 o godzinie 13:42

Święto Pieczonego Ziemniaka i Sprzątanie Świata kl. I – III

W dniu 19 września 2014 r. w naszej szkole było zorganizowane Święto pieczonego ziemniaka oraz akcja „Sprzątanie świata”. Dzieci z klas I – III rano miały 2 godz. zajęć, na których wykonywały prace plastyczne o tematyce ekologicznej. W klasie trzeciej – jako najstarszej – dzieci pracowały w grupach wykonując plakaty na temat: „Wykorzystanie wody”, „Chronione gatunki roślin i zwierząt”, „Segregacja śmieci”, „Ciekawostki przyrodnicze”. Na zajęciach przeprowadzono również pogadanki dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci.

Około godziny 10 – tej wyruszyliśmy orszakiem na ustalone miejsce do państwa Brzoska, gdzie czekało już na nas rozpalone ognisko. Ziemniaki zaczęły się piec, a dzieci miały okazję korzystania z zabaw ruchowych. Dołączyły do nas również dzieci z oddziału przedszkolnego. W barze dzieci mogły kupować dodatkowo frytki i zapiekanki. Po upieczeniu ziemniaków nastąpił poczęstunek. Ziemniaki w mundurkach cieszyły się dużym powodzeniem. Posprzątaliśmy i wyruszyliśmy, aby pozbierać śmieci na poboczach ulicy oraz nad jeziorem. Dzieci z zapałem zbierały śmieci do worków. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.


Wychowawcy klas I – III

Dodano dnia 2014-10-02 o godzinie 09:13

Dzień Chłopaka 2014

30 września 2014r. w Publicznym Gimnazjum w Osieku odbył się pokaz mody zorganizowany przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka.

Wydarzenie miało miejsce w świetlicy szkolnej, gdzie przygotowane były miejsca siedzące dla gości i wybieg dla modelek.

O godzinie 9.00, gdy sala się zapełniła, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego zaprosiła wszystkich chłopaków, którzy obchodzili swoje święto, na pokaz mody przygotowany specjalnie dla nich. Modę prezentowało 18 dziewcząt z klas gimnazjalnych. Kolejno, w rytm muzyki, przedstawiały stroje m.in. do pracy, szkoły, teatru, na koncert, stroje nocne, sportowe oraz kreacje na cztery pory roku.
Na zakończenie zaproszono chłopców na ekologiczny, wspierający polskie rolnictwo, poczęstunek czyli na jabłka i marchewki, po czym wszyscy wróciliśmy do swoich klas.
Myślę, że gościom spodobała się nietypowa niespodzianka i dobrze się bawili, a całe spotkanie należy uznać za udane.

Daria Kaszubowska