BIP

Nasz profil na Facebook'u

Platforma edukacyjna


Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku
ul. Partyzantów Kociewskich 51
83-221 Osiek

Dyrektor szkoły: mgr Jolanta Główczewska

Sekretariat
tel. (58) 582 12 60

Księgowość
tel./fax (58) 582 12 53

e-mail: zsp.osiek@wp.pl


WydarzeniaPodczas codziennych zmagań uczniów z kolejnym dniem życia szkoły zapisywane są nowe karty historii. Od zarania dziejów człowiek próbował uchwycić minione chwile w postaci malowideł, kamiennych tablic czy spisując je gęsim piórem na pergaminie.
Archiwa szkoły z biegiem czasu zaczynają się wypełniać, a najlepszym systemem gromadzenia, archiwizowania i prezentowania informacji jest nasza strona internetowa. Aby najskuteczniej utrwalać minione wydarzenia ważne dla działalności, funkcjonowania i życia szkoły, zbieramy i prezentujemy je w dziale "Wydarzenia" - dostępne dla wszystkich.

Dodano dnia 2014-09-17 o godzinie 09:21

Bajkowy kalejdoskop

Dnia 25 czerwca 2014 roku o godzinie 9:00 oraz 10:00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku, odbyło się przedstawienie pt. „Bajkowy kalejdoskop”. Przygotowała je pani Elżbieta Lipke wraz z uczniami uczęszczającymi na kółko teatralne. Zaproszeni zostali wszyscy uczniowie klas podstawowych, jak również klasy gimnazjalne pod opieką nauczycieli.

W pierwszej kolejności na scenę wkroczył Konrad Zaborowski, który odgrywał rolę Kota w butach. Tuż za nim pojawiła się Wiktoria Szyca, będąca Czerwonym Kapturkiem, krzycząc na chłopaka jedzącego to, co znajdowało się w koszyku przeznaczonym dla babci. Następna scena, w której udział brała Olga Wrzałkowska (jako Tomcio Paluch), ukazała cierpiącego Kota oraz Kapturka, który był strasznie przejęty jego stanem. Wraz z Paluszkiem powędrowali po ratunek. Kolejnymi osobami znajdującymi się na scenie byli Szymon Dagga jako Książę, Kuba Noga odgrywający rolę Hilarego jak również Konrad. Po krótkiej rozmowie i odnalezieniu okularów przez Hilarego, który oddał je Szymonowi, doszło do „pocałunku” Księcia Kota, na czym nakryła ich Śpiąca Królewna, której rolę odgrywała Karolina Kolaska. Z pomocą krasnoludków dziewczyna po raz kolejny zapadła w sen, a załamany Książe uciekł zrozpaczony. W kolejnej scenie Maja Marcinkowska( jako lustro), wychwalała urodę Zorro, którym był Szymon Mania. Podczas jej kwestii niestety powiedziała, iż Smok Wawelski jest przystojniejszy od Zorro, na co ten zareagował ogromną wściekłością. Aby ochłonął, został oblany wodą przez Krasnoludka, a Maja zaczęła wycofywać się ze sceny. Po chwili, przed Szymonem Manią stał Smok Wawelski w całej swojej okazałości, z zamiarem zjedzenia bezbronnego chłopaka. Zorro uciekł z krzykiem, a Smok powędrował za nim. Ostatnią sceną był głośny krzyk Śpiocha, w którego rolę wcielała się Natalia Pater. Wytłumaczyła, iż miała koszmar, który zamierzała opowiedzieć widzom.

Uczniowie, którzy obserwowali występ byli zachwyceni. Śmiali się z większości scen, które przedstawiali bohaterowie „Bajkowego kalejdoskopu”. Szczególne uznanie uzyskali Konrad Zaborowski za rolę Kota, Julia Lipke, która była Smokiem oraz Wiktoria Szyca wcielająca się w Czerwonego Kapturka. Podziw wzbudzała scenografia – szczególnie stroje aktorów oraz świetnie dobrana muzyka Z pewnością uczniowie chcieliby zobaczyć podobną inscenizację w przyszłości.

Daria Langowska

Dodano dnia 2014-06-27 o godzinie 09:33

Wycieczka do Leśniczówki Karcznia

Dnia 13.06.2014 roku uczniowie klasy III SP udali się do leśniczówki Karcznia należącej do Nadleśnictwa Lubichowo. Wyjazd został zorganizowany przez Wojskowe Koło Łowieckie nr 209 „Bóbr”.
Naszym przewodnikiem był pan Marek Chabowski, który jest myśliwym i opowiadał nam o zwierzętach i ptakach żyjących w naszych lasach. Oprócz opowieści pana myśliwego dzieci zobaczyły również wypchane eksponaty zwierząt, jak i również żywe zwierzęta (daniele, sarny). Później przygotowano dla nas ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski. Bardzo smakowało wszystkim pyszne ciasto owocowe. Następnie wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady właściwego zachowania się w lesie i wybraliśmy się na spacer do lasu. Dzieci szukały śladów zwierząt i uczyły się je rozpoznawać. Znaleźliśmy piękne grzyby i widzieliśmy zająca.
Na zakończenie dzieci wręczyły panu myśliwemu wcześniej przygotowaną laurkę. Było miło, sympatycznie i nikomu nie chciało wracać się do szkoły. Klasa III SP wraz z wychowawcą klasy dziękują panu Markowi Chabowskiemu za zorganizowanie wyjazdu i wspaniałą lekcję przyrody, państwu Ciarkowskim za gościnę i pani Joannie Chabowskiej za pyszne ciasto z truskawkami.


M. Brzeska

Dodano dnia 2014-06-27 o godzinie 09:21

Dzień Ojca

Dzień Ojca odbył się w naszej szkole po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia części artystycznej przez uczniów klas I – III. Następnie wszyscy pomaszerowali do sali gimnastycznej, gdzie ojcowi dostali za zadanie poprowadzić zabawy dla dzieci z poszczególnych klas.

Wśród ojców najbardziej wyróżnił się p. Jarosław Graban, który szybko i sprawnie wraz z innymi tatusiami zorganizował zabawy i konkursy z dziećmi z kl. III. Aktywnie uczestniczył również p. Leszek Michalak, który skrupulatnie zapisywał punkty i aktywnie brał udział w organizacji zabawy. Dzieci z kl. III bardzo dziękują p. L. Michalakowi za niespodziankę w postaci lodów dla każdego dziecka.

W kl. II szczególnie wyróżnił pan Kropisz (dziadek przybył w zastępstwie za tatę), który z dużym zaangażowaniem udzielał się we wszystkich konkurencjach i grach zespołowych. Pomagali mu panowie: p. K. Laskowski i p. S. Wojciechowski, którzy wspólnie organizowali dla dzieci zabawy i gry sportowe.
Bardzo nam było miło gościć wszystkich ojców uczniów kl. I – III na naszej uroczystości, którzy chętnie włączyli się do zabawy. Szczególnie zadowolone i szczęśliwe były dzieci, które mogły spędzić czas ze swoimi tatusiami. Bardzo dziękujemy z przybycie i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że dołączą do nas pozostali ojcowie. Serdecznie zapraszamy.


M. Brzeska, I. Bobkowska, J. Konkel – Szumała
Uczniowie kl. I – III

Dodano dnia 2014-06-18 o godzinie 08:54

Konkurs Matematyczny: „Rachmistrz Osieka”

Kolejny raz odbył się w naszej szkole konkurs, w którym wyłonieni zostali najlepsi „Rachmistrzowie.” Uczniowie podczas jednej lekcji rozwiązywali krótkie zadania rachunkowe. Mieli do wyboru aż sto przykładów do rozwiązania. Zwycięzcy mają na swoim koncie największą ilość poprawnie rozwiązanych zadań. Najlepszym gratulujemy i już dziś zachęcamy wszystkich do udziału w przyszłorocznym konkursie.

Lista zwycięzców

Szkoła Podstawowa:
Klasa I
 1. Oliwia Myk
 2. Adrianna Sprada
 3. Natalia Cybula
Klasa II
 1. Norbert Kosieniak
 2. Jan Główczewski
 3. Emil Lewiński
  Karol Wycinka
Klasa III
 1. Kacper Dembowski
 2. Jakub Szulc
 3. Jakub Ciemka
Klasa IV
 1. Oliwia Wycinka
 2. Magda Partyka
 3. Mikołaj Piór
Klasa V
 1. Inga Lewińska
 2. Julia Gniewkowska
 3. Agata Podlaska
Klasa VI
 1. Mikołaj Kordunowski
 2. Weronika Główczewska
 3. Józef Kurowski
  Wiktoria Stolz
Gimnazjum:
Klasa I
 1. Aleksandra Szuta
 2. Olga Wrzałkowska
 3. Konrad Kosecki
Klasa II
 1. Daria Langowska
 2. Monika Cybula
 3. Julia Brzoska
Klasa III
 1. Wiktoria Szyca
 2. Jakub Noga
 3. Marcin Sarnowski